Opublikowano Dodaj komentarz

Zadbaj o odpowiedni format pliku

Portal się rozwija, przybywa nauczycieli/wydawców, jak również praktycznych materiałów dydaktycznych. Chciałem zwrócić się właśnie do wydawców. Jeżeli chcesz dodać jakiś materiał do sprzedaży, pamiętaj, że plik musi mieć odpowiedni format, aby kupujący mógł go bez problemu otworzyć. Polecamy załączać go w formacie .pdf

Co z plikami Worda, LibreOffice, jpg, txt ?

Chociaż pliki tekstowe (Word i LibreOffice) można pobrać, albo wyświetlić na łamach portalu, problem jest z plikiem w formacie .txt czyli z tzw. notatnika. Niestety załączenie takiego pliku może spowodować, że plik po prostu się nie otworzy. Jak zatem temu zaradzić ?

Są dwa wyjścia !

  • zmienić format pliku na pdf. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę : txt to pdf, czyli szukamy, najlepiej bezpłatnego narzędzia, które przekonwertuje plik txt na pdf.

  • inny sposób to zapisywanie produktu, w możliwym do otworzenia formacie to po prostu zrobienia ze zwykłego pliku tekstowego pdf-a. Poniżej można pobrać gotowe pliku, które po uzupełnieniu Tytułu, linku, i autora zapisujemy w formacie pdf. Jak to zrobić ?

Edytowalny szablon produktu w wersji PDF (pobierz)

Edytowalny szablon produktu w wersji WORD (pobierz)

Edytowalny szablon produktu w wersji LibreOffice (pobierz)

Gdy wszystko będzie uzupełnione wystarczy w górnym menu edytora tekstów wybrać Plik – Eksportuj – Eksportuj jako PDF i gotowe !

Co z linkami do prezentacji i filmikami ?

Jeżeli Twój produkt jest prezentacją tworzoną za pośrednictwem zewnętrznego portalu, możesz podać do niej link, korzystając z powyższego sposobu. Po prostu wkleić link do edytora tekstów, zrobić z niego pdf i taki PDF załączyć jako produkt. To samo można zrobić z linkiem prowadzącym do filmiku.

Mam nadzieję, powyższe wskazówki uda się zastosować w praktyce, tak aby osoby, które kupią od Ciebie dane materiały, mogły je bez problemu pobrać i z nich korzystać.

Pamiętaj na każdym etapie tworzenia i przygotowywania materiału, możesz liczyć na moje wsparcie.
Telefon: 730 775 333
E-mail: kontakt@odnauczycieli.pl

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.