Opublikowano Jeden komentarz

Przygotowanie materiałów dydaktycznych

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na publikacji materiałów dydaktycznych, zacznij od ich odpowiedniego przygotowania. Warto zacząć od przejrzenia własnych zasobów. Jeżeli pracujesz już jakiś czas w zawodzie to z pewnością posiadasz wiele konspektów, scenariuszy, prezentacji, arkuszy, grafik, infografik itp. Nie wspominając już o setkach plików w komputerze.

Pamiętaj jednak, że materiały na których kopiach będziesz zarabiał/a, muszą być autorskie – stworzone przez Ciebie. Materiały zdigitalizowane (czyli w formie elektronicznej), wystarczy podpisać (najlepiej zapisać w formie pdf), dodać krótki opis, wybrać kategorię (szkoły w jakiej będzie wykorzystywana) i opublikować w serwisie odnauczycieli.pl. O tym jak to technicznie zrobić piszę w innym artykule.

Co jeżeli masz materiał w wersji papierowej ? Jeżeli jest to materiał tekstowy, to masz dwa wyjścia:

  • przepisać go i zdobić z niego dokument .pdf,
  • stworzyć takie pdf-y, przy użyciu skanera.
Pomocne linki
https://jpg2pdf.com/pl/ Darmowy konwerter plików jpg (zdjęć) na pdf-y
https://jpg2pdf.com/pl/ Darmowe łączenie wielu plików pdf w jeden.

Dobrze ! Szafki z materiałami przejrzane, pierwsze materiały opracowane. A może masz pomysły na kolejne materiały, które możesz wykorzystywać podczas zajęć, a ich kopie odprzedawać. Jeżeli szukasz inspiracji na formę i temat swoich pomocy dydaktycznych, to polecam Ci artykuł https://odnauczycieli.pl/potrzebujesz-inspiracji, Znajdziesz w nim wiele
pomysłów na stworzenie materiału, który zarabia $. Możesz również zapisać się na bezpłatny biuletyn, aby śledzić najnowsze wpisy.

Zanim zaczniesz opracowywać materiały do sprzedaży, pamiętaj o kilku kwestiach. Ważne jest to, że muszą to być materiały autorskie – stworzone przez Ciebie! Nie wyklucza to wykorzystywania w swoich pracach grafiki pobranej z Internetu. W sieci znajduje się mnóstwo serwisów (polskich i zagranicznych), które umożliwiają wykorzystywanie pobranej grafiki do celów komercyjnych. Jednym z serwisów z darmowymi zdjęciami jest https://pixabay.com/pl/. Przed pobraniem zdjęcia sprawdź tzw. Licencję zdjęcia. Upewnij się, że zdjęcie posiada atrybut „Darmowy do użytku komercyjnego. Nie wymaga przypisania”.

Możesz tworzyć z materiał przy użyciu Canvy czy Genialla. Swoją drogą przygotowuje specjalny kurs, w którym pokazuje krok po kroku, jak korzystać z tych portali do tworzenia profesjonalnych prezentacji. Polecam śledzić bloga, bo tam jako pierwsza ukaże się informacja o kursie i specjalnej zniżce dla nauczycieli.

Pomocne linki
https://odnauczycieli.pl/biuletyn Zapisz się na darmowy biuletyn, a nie ominie
Cię żaden praktyczny materiał
https://www.facebook.com/odnauczycieli Polub Naszego Facebooka, a nie ominą Cię
nowości
https://www.facebook.com/groups/dlanauczycieli Dołącz do Nauczycielskiej Grupy i wymieniaj
się doświadczeniami z koleżankami i kolegami
„po fachu”
https://www.facebook.com/groups/odnauczycieli Kolejna Facebook Grupa zrzeszająca Nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nie tylko

W kolejnym materiale podpowiem Ci jak opublikować materiały dydaktyczne na łamach Portalu …

Pamiętaj na każdym etapie tworzenia i przygotowywania materiału, możesz liczyć na moje wsparcie.
Telefon: 730 775 333
E-mail: kontakt@odnauczycieli.pl

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

1 komentarz do “Przygotowanie materiałów dydaktycznych

  1. […] materiał – czas na techniczne przegotowanie materiału. Na ten temat piszę w artykule p.n. przygotowanie materiałów dydaktycznych, do którego lektury Cię […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.