Opublikowano 2 komentarze

Jak publikować materiały dydaktyczne

Jeżeli masz gotowy materiał dydaktyczny i chciałbyś go sprzedać, za Tobą najważniejszy etap. Dziś pokaże Ci jak opublikować swój materiał na portalu odnauczycieli.pl ! Aby to zrobić, należy zalogować się na konto w portalu odnauczycieli.pl

Jeżeli jeszcze nie masz konta, możesz je założyć za darmo, korzystając z poniższych wskazówek:
1. Wejdź na stronę https://odnauczycieli.pl w górnym menu kliknij Logowanie / rejestracja. Uzupełniamy swój adres e-mail oraz hasło.

Wybieramy czy chcemy kupować, czy sprzedawać materiały. UWAGA: Wybranie opcji „Chcę sprzedawać” nie wyklucza kupowania za pośrednictwem serwisu. Wybierając opcje „Chcę kupować” musisz uzupełnić swoje dane, takie jak: imię, nazwisko, nazwę twojego konta Nauczyciela, link do tego konta, czy numer telefonu. Po uzupełnieniu tych danych klikamy Zarejestruj się. Rejestrując swoje konto akceptujesz Regulamin, wraz z Polityką Prywatności Portalu. Polecam zapoznać się z warunkami korzystania z serwisu.

2. Po zalogowaniu się wchodzimy w Panel Nauczyciela:

https://odnauczycieli.pl/panel-nauczyciela/

To jest swoiste centrum dowodzenia. Aby wystawić pierwszy produkt, klikamy w Produkty

3. Klikamy Dodaj nowy produkt i uzupełniamy dane: zdjęcie, cenę (możesz opcjonalnie zaznaczyć cenę w okresowej wyprzedaży), krótki i rozszerzony opis. Wybierz kategorię i tagi produktu. Jeżeli wszystko będzie gotowe – kliknij Stwórz produkt.

4. Twój materiał czeka na akceptacje moderatora. Przypominam, że zgodnie z regulaminem Twój materiał musi zostać wstępnie zweryfikowany. Na portalu nie mogą znaleźć się materiały powszechnie uznawane za obraźliwe, pornograficzne, czy naruszające prawo itp. Bardzo pobieżnie weryfikuje je pod kątem plagiatów. Należy pamiętać, że zgodnie z Regulaminem Portalu, konsekwencje wynikające z odsprzedaży materiałów do których prawa ma osoba trzecia – ponosi wyłącznie Wydawcy/Nauczyciela, a nie Portal.

Na tym etapie dalej konfigurujemy Nasz produkt:

  • wybieramy czy to ma być produkt do pobrania (wirtualny). Jeżeli chciałbyś sprzedać materiały w postaci PDF to zaznacz tą opcję,
  • Możemy dodać dodatkowe zdjęcia produktu. W celu uniknięcie sytuacja, w której ktoś pobierze i wykorzysta zdjęcia z produktu, sugeruje przepuścić je przez darmowy portal do dodawania znaków wolnych do obrazu https://www.iloveimg.com/pl/dodaj-znak-wodny-do-obrazu i dodawanie zdjęć o stosunkowo niewielkiej rozdzielczości. To ma być pogląd Naszego produktu, a nie gotowy materiał do użycia (bez zapłacenia).
  • Jeśli zaznaczymy opcje produktu do pobrania, poniżej opisu ukaże się opcja Dodaj cyfrowy materiał dydaktyczny, dzięki której Dodajemy plik, wybierając go z dysku.

  • Można jeszcze wybrać dodatkowe opcje, ograniczyć widoczność oferty itp.

Po zapisaniu produktu rozpoczyna się krótki okres weryfikacji zamieszczonego materiału i jeśli spełnia on wszystkie postanowienia Regulaminu jest dodawany do Bazy dostępnych materiałów : https://odnauczycieli.pl/pomoce Dużym atrybutem korzystania z portalu jest to, że możesz przy jego pomocy sprzedawać legalnie. W kolejnym artykule podpowiem Ci jak rozliczyć sprzedaż swoich materiałów leganie, krok po kroku.

Pamiętaj na każdym etapie tworzenia i przygotowywania materiału, możesz liczyć na moje wsparcie.
Telefon: 730 775 333
E-mail: kontakt@odnauczycieli.pl

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

2 komentarze do “Jak publikować materiały dydaktyczne

  1. […] kolejnym materiale podpowiem Ci jak opublikować materiały dydaktyczne na łamach Portalu […]

  2. […] po raz pierwszy i chcesz sprzedawać kopię swoich testów to polecam poznać się z artykułem Jak publikować materiały dydaktyczne na Naszym blogu. Nasza strona to nie tylko możliwość sprzedawania i kupowania sprawdzianów, ale […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.